שנאה – הצבת גבולות

הסוד מאחורי החלק בנו שרוצה לשנוא הוא היכולת שלנו להציב גבולות ולשמר את הנפרדות של הקיום.

ההכרה בכך שיש לנו גבולות מתוקף היותנו חיים בקיום נפרד היא הכרחית והשנאה שהיא הרגש שבאמצעותו אנו חושים את נפרדות הקיום היא הכלי שלנו להקשיב לצורך בגבול.


נזירות מול קלף זה

מפחד להתמכר לשנאה ולנפרדות, מאבדים הנזירים לאיכות זו את היכולת שלהם להציב גבולות.

הנזירים לאיכות זו בצורתן הקיצונית הם לרוב אלו ששמו כאידיאל את הקונצפט של "אנשי אהבה" (שהיא הרגש באמצעותו אנו חשים את אחדות הקיום) ולכן מסרבים להכיר בעובדה שיש להם גבולות והופכים את השנאה ואת שאר הרגשות הקשורים לגבולות (ק' 39, ק' 40) לרגשות מוקצים.

במובן הלא קיצוני, הנזיר לאיכות זו הוא זה שלא מצליח להציב גבול מול אלו שהוא אוהב, ככל שאנחנו אוהבים יותר בן אדם כך היכולת שלנו להציב לו גבולות נפגמת, היכולת לשלב בין אהבה לבין שנאה היא המפתח לשימוש מיטיב עם איכות זו.

 

שחיתות מול קלף זה

המושחתים לאיכות זו הם אלו המכורים לשנאה, אלו הרוצים לשמר ולהעמיק את הנפרדות ומשום שזה מחזק את תחושת האינדוודאליות שלהם ו/או את תחושת העליונות שהם חווים כיחיד המקושר לקבוצה מסויימת מול קבוצה אחרת.

הצבת גבולות היא כלי חשוב בקיום נפרד ולמען הגנה על החלקים הפגיעים יותר שנמצאים בנו (ילדים פנימיים) יחד עם זאת המושחתים לאיכות זו עושים במודע או שלא במודע אביוז לרגש הזה ובכך יוצרים גבולות לשם השגת כוח ותחושת עליונות שמפצה על החולשה של הילדים הפנימיים, במקום להשתמש בגבול כדי לאפשר זמן ריפוי, המושחתים לאיכות זו התמכרו לעצם השמת הגבול ואף ישימו עוד ועוד במחשבה שזה יותר ויותר יחזק אותם.

אם יבינו המושחתים לאיכות זו שמה שיחזק אותם הוא ריפוי הילדים הפנימיים שלהם ולא הצבה של עוד ועוד גבולות הם יצליחו להשתמש ברגש זה בצורה מיטיבה.

עוד קלפים

היאחזות – עונג

התעללות – ריפוי

פחד – זהירות

אובדנות – רוחניות

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

ריצוי – נתינה

דחייה – כבוד לגבולות

אובדנות – רוחניות

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.