ציות – התמסרות

הסוד מאחורי החלק בנו הרוצה לציית הוא היכולת שלנו להתמסר למה שקורה ולהסכים לקבל, כשהכוונה בלקבל היא גם לקבל את המציאות כמו שהיא וגם לקבל דבר (פיזי או נפשי) שנותנים לך.


התנזרות מול קלף זה

מתוך פחד לאבד שליטה או להגיע אל מקום חיצוני או פנימי שהם לא רוצים להגיע אליו עלולים המתנזרים מאיכות זו למצוא את עצמם חסומים ליכולת להתמסר, בין אם לאחר ובין אם לעצמם.
כאשר מגיעה נביעה של התמסרות מתוכם הנזירים מול איכות זו עלולים לחסום אותה מפחד לאבד את האגו שלהם לטובת אגו אחר, בעצם יש כאן פחד מניצול של ההתמסרות שלהם ועל כן חוסר מסוגלות לשחרר שליטה.

כשהמצב בשליטתם של נזירים אלו הם מרגישים בטוחים יותר וההסכמה להתמסרות עלולה להוביל אל הלא נודע שם הבטחון הזה יישבר, לכן גם אם התמסרות תביא לחיים טובים ומענגים יותר הפחד מאיבוד השליטה והבטחון לא יאפשר את ההתמסרות.

אם יבינו המתנזרים לאיכות זו את הכוח שבהתמסרות ירוויחו את המסוגלות לשחרר שליטה ואת המשחק הספונטני שבין האיכויות האלו (התמסרות ויצירת מציאות)


שחיתות מול קלף זה

אלו המושחתים לאיכות ההתמסרות הם אלו המנסים לברוח מעצמם על ידי איכות זו ובכך מקיימים ציות עיוור.

התמסרות אמיתית היא התמסרות לחוסר האגו, ישנם אלו המנסים להתשחרר מהאגו על ידי התמסרות אך במקום זאת פשוט ימצאו עצמם פשוט מחליפים את האגו שלהם באגו אחר ובכך במקום להתמסר יוצרים מצב בו הם מוחקים את מערך האינטרסים של עצמם לטובת מערך אינטרסים של אגו אחר.

המושחתים מול איכות זו התמכרו לתחושת השחרור שיש בלתת את האחריות על הקיום למישהו או למשהו אחר ובכך עלולים למצוא את עצמם יום אחד מתעוררים מההתמסרות הזו ולגלות שהם קיימו ומקיימים התנהגויות שלא היו הנביעה הטבעית שלהם ו/או הרצון האמיתי שלהם.

אם יבין המושחת לאיכות זו שהתמסרות יכולה להיות כלי אדיר למציאת העצמי במקום למחיקת העצמי יוכל שלא להפוך אותה לציות.

עוד קלפים

חרדה – ערות

בגידה – נאמנות

עריצות – מנהיגות

יהירות – ראיית הטוב בעצמי

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

אפתיות – שלווה

שפלות – ענווה

כפייה – יצירת מציאות

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.