מניפולטיביות – אמפתיה

הסוד מאחורי החלק המניפולטיבי שלנו הוא היכולת שלנו להתחבר לאמפתיה שלנו.
אדם מניפולטיבי הוא אדם שיודע בדיוק על איזה כפתורים ללחוץ באדם אחר על מנת להשיג את מבוקשו, לכן על מנת להצליח להיות מניפולטיבי עלי להיות מאוד אמפתי, מניפולציה היא בעצם אמפתיה בשירות האגו.

נזירות מול קלף זה
מפחד להפוך למניפולטיבים, חוסמים עצמם נזירים לאיכות זו את האפשרות לאמפתיה, הנזירים לאיכות זו בעצם לא סומכים על עצמם להשתמש באמפתיה בצורה נקייה ולכן מעדיפים פשוט לחסום אותה.

זה יכול להוביל לשני מקרים:

  1. מקרה של תמימות ונפילה למניפלציות של האחר, אם הנזיר היה מאפשר לעצמו אמפתיה הוא היה מזהה שהאדם מולו עושה מנסה לעשות עליו מניפולציה אך מאחר והוא לא מאפשר לעצמו לחוש אפתיה הוא נופל.
  2. מקרה של אדישות וחוסר מסוגלות לתת תמיכה ריגשית לאדם שמול הנזיר, מעיין ההעדפה של הנזיר לנסות לעזור בדרכים פרקטיות ושכליות ולא בהכרח בדרכים ריגשיות כלפיהן הוא חש במודע או למודע שהן מניפולטיביות.

 

שחיתות מול קלף זה

המושחתים לאיכות זו הם אלו שמבינים איזה כוח אדיר יש בידע שהאמפטיה מאפשרת אך יחד עם זאת עדיין נמצאים בתודעה שרידה ועדיין מופעלים מהאגו מה שגורם למצב בו הם מנצלים את כוחם על מנת לתפעל את הסביבה כרצונם.

אם יכירו המושחתים לאיכות זו בשיתוף הפעולה האחדותי יבינו שלהשתמש באמפתיה על מנת לתמוך באחר במקום לתפעל את האחר הוא אקט מיטיב יותר עבורם.

עוד קלפים

קורבנות – אפשור רגשי

ניצול – קידום

תאווה – חיות

עצלנות – מנוחה

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

טראומה – התעוררת רוחנית

דכאון – שהייה

היאחזות – עונג

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.