כפייה – יצירת מציאות

הסוד מאחורי החלק בנו הרוצה לכפות את עצמו על הסביבה הוא היכולת שלנו ליצור את המציאות שאנחנו רוצים ליצור.


התנזרות מול קלף זה
מתוך פחד לכפות את עצמם על המציאות עלולים הנזירים מול איכות זו ליצור מצב בו הם לא פועלים בתוכה כלל, לא יוזמים את עצמם בעולם ומאבדים מהכוח שלהם, הנזירים מול איכות זו יעדיפו להתמסר למציאות על פני להשפיע עליה, הרגעים בהם ההתמסרות נכונה לנביעה הטבעית שלהם יהיו רגעים מדהימים אך הרגעים בהם הנביעה שמתוכם תדרוש אקטיביות והשפעה על המציאות יגרמו להם להרגיש רע, כאילו הם כופים את עצמם על הסביבה, הנזירים ינטו להשליך את עניין הכפייה על כל אדם שיוזם את עצמו במרחב ובכך לפתח רגשות שליליים כלפי אנשים כאלו.
אם יבינו הנזירים לאיכות זו שהמסוגלות שלהם ליצוק את המציאות שלהם אל תוך המציאות המשותפת לא חייבת לבוא עם כפייה הם יוכלו להרוויח את המתנה שבחיבור לחלק הזה שבהם.

שחיתות מול קלף זה

קשה לא להתמכר ליכולת לגרום למציאות להיות מה שאני רוצה שהיא תהיה ולכן המושחתים מול איכות זו יעדיפו להשפיע על המציאות על פני להתמסר אליה ועלולים למצוא את עצמם בהתנגדות להתמסרות למציאות שמישהו אחר רוצה ליצור מה שעלול ליצור מאבקי אגו ברמה החיצונית וחוסר מסוגלת לקבל ברמה הפנימית.
כאשר התנועה שנובעת מהמושחת היא תנועה של השפעה ויצירת מציאות הוא יוכל להניע אנשים אחרים בקלות מאוד והרצון שלו יוגשם יחסית מהר כשהאנשים שסביבו ירגישו טוב עם מה שקורה, לעומת זאת כאשר הנביעה שמבקשת לנבוע ממנו היא נביעה של התמסרות אותו מושחת עלול לחוות קושי גדול וניסיון להדוף את העניין ובכך לנסות ליצור את המציאות שלו כנגד הנביעה הטבעית שבתוכו מה שייצור מצב של כפייה (על עצמו ועל הסביבה) את המציאות שלו אליה הוא רגיל במקום להסתנכרן עם המציאות הקיימת ולהתמסר אליה, בעצם הרגע בו יוצר המציאות פועל באוטומט ומתוך הפחד להתמסר מתחילה הכפייה.

אם יבין המושחת לאיכות זו שהמוכנות להתמסר למציאות איננה באה כנגד המוכנות ליצור מציאות, יוכל להתחיל להשתמש בשתי האיכויות האלו בצורה מיטיבה.

עוד קלפים

אשמה – אחריות

ריצוי – נתינה

תאווה – חיות

ביקורתיות – העצמה

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

אשמה – אחריות

השלכה – שיקוף

כפייה – יצירת מציאות

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.