יהירות – ראיית הטוב בעצמי

מאחורי החלק היהיר שבנו היא היכולת שלנו לראות את הטוב בעצמינו.

לקלף זה שני מובנים, האחד חיצוני והשני פנימי.

  1. החיצוני: ההבדל העיקרי בין יהירות לראיית הטוב בעצמינו במובן החיצוני הוא שהיהיר לא באמת רואה את הטוב בעצמו אלא את הרע באחר, מדובר בצד השני של אותו המטבע, היהיר לא מסוגל לראות את הטוב בעצמו ללא ההשוואה ולכן במקום להגדיל את עצמו הוא מקטין את האחר בכך שהוא רואה את הרע בו.

 

  1. הפנימי: היהיר לא רואה את הטוב בכל כולו של העצמי שלו אלא רואה את הטוב רק בחלק מהעצמי הזה, לעומת זה הרואה את הטוב בעצמו שכן רואה את הטוב בכל כולו של העצמי שלו, גם החלקים שהוא יותר אוהב וגם באלו שפחות.

 

נזירות מול קלף זה

מפחד לראות את הרע באחר מעדיפים הנזירים לאיכות זו שלא לראות את הטוב בעצמם, בעצם נזירים לאיכות זו לא מאמינים לעצמם שיוכלו לראות את הטוב בחלקים הפחות טובים שלהם בלי להשוות ולהקטין את האחר.

נזירים לאיכות זו עלולים לתייג כל אדם שמשדר אהבה עצמית כיהיר ונרקיסיסט גם אם אין לכך קשר למציאות וזאת משום שאינם מאמינים שראיית הטוב בעצמי יכולה לבוא ללא השוואה.

 

שחיתות מול קלף זה

המושחתים לאיכות זו הם אלו הרוצים לאהוב את עצמם ולראות את הטוב בעצמם אך יש בהם חלקים שהם אוהבים יותר וחלקים שהם אוהבים פחות ובמקום לתת מקום לחלקים שהם אוהבים פחות על מנת לעשות איתם אהבה הם מסתירים אותם ומדגישים רק את מה שהם כן מצליחים למצוא בו טוב וכך יוצא שהם הופכים ליהירים, בעיקר מול אלו החלקין שהם לא אוהבים בעצמם מודגשות, כך בעצם, כך ההשלכה הזו, עובד עניין הלראות את הרע באחר על מנת לראות את הטוב בעצמי.

עוד קלפים

כעס – שמירה על הגבולות

עריצות – מנהיגות

ניצול – קידום

ריצוי – נתינה

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

מניפולטיביות – אמפתיה

שפלות – ענווה

עצבות – ניקוי

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.