דחייה – כבוד לגבולות

הסוד מאחורי החלק בנו שמרגיש דחוי או שרוצה לדחות את האחר הוא היכולת שלנו לכבד את גבולותיהם של האנשים סביבנו ו/או את הגבולות שלנו.


נזירות מול קלף זה

מפחד לפגוש את הכאב של הדחייה או להפגיש אדם אחר עם הכאב הזה, יפספו הנזירים את פיתוח היכולת של כבוד לגבול, הן של עצמם והן של אחרים.

הנזירים שמפחדים לדחות עלולים לרצות את מי שמולם ובכך חוסר הכבוד שלהם לגבולות של עצמם יהיה גם חוסר הכבוד של האחר לגבולות שלהם.

אלו המפחדים מלחוש את הדחייה מתחלקים לשניים:

  1. אלו שלא יקבלו לא ויחליטו לא לכבד את הגבולות של האחר ובכך להכאיב לו במקום לעצמם .
  2. אלו שמראש לא יציעו שום הצעה על מנת לא לפגוש דחייה.

 

אם יבינו הנזירים לאיכות זו שהתמודדות עם תחושת הדחייה היא חשובה על מנת לתת ולקבל כבוד, יצליחו לתת ולקבל את הדחייה כמתנה ולא כצריבה.

 

שחיתות מול קלף זה

המושחתים לאיכות זו מתחלקים לשניים.

  1.  אלו המכורים לדחייה ולתחושת הכבוד והמיוחדות שהיא מאפשרת, לפי ראות עינהם של מושחתים אלו, ככל שהם ידחו יותר קשרים כך הקשרים שהם לא דוחים יהיו "שווים יותר" מה שיגרום להם להיות מבוקשים יותר ואהובים יותר. אם יבינו המושחתים לאיכות זו שהערך של האהבה מגיעה מההפצה שלה ולא דווקא מהאקסלוסיביות שלה הם יוכלו להשתמש בדחיה לא ככלי לקבלת אהבה מזוייפת ואינטרסנטית שהיא תחליף לאהבה אמיתית וכן ככלי לכבד את עצמם ואת האחר.
  2. אלו הפוחדים מהכעס שלהם או לחילופין פוחדים שהכעס שלהם לא יעזור להם בשמירה על הגבולות שלהם מול אלו שחוצים אותם ומעדיפים להשתמש בדחייה.

במובן הזה אפשר להגיד שבעוד שכעס (ק' 39) הוא פעולה של "פייט" (תקיפה) מול שבירת גבולות, דחייה היא פעולה של "פלייט" (בריחה) מול שבירת גבולות.

עוד קלפים

שעמום – נוכחות

כעס – שמירה על הגבולות

עצבות – ניקוי

ריצוי – נתינה

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

עצבות – ניקוי

ניצול – קידום

ריצוי – נתינה

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.