אובדנות – רוחניות

הרצון למות (יחד עם הרצון לחיות) הוא אחד משני הרצונות הבסיסיים ביצור חי ככלל ובאדם בפרט, הסוד מאחורי החלק הרוצה להרוג את עצמו הוא היכולת שלנו ללהתבונן על העולם הרוחני (הפנימי) שלנו ובכך להתקרב לאחדות הקיום.

בעצם הרצון למות הוא הרצון להפסיק לקיים את הנפרדות ולחזור להיות אחד עם הכל יחד עם חוסר ההכרה שדבר זה יכול להיות מוגשם גם בתוך גוף נפרד.

 

נזירות מול קלף זה

המתנזרים מול איכות זו הם אלו המתבוננים אך ורק החוצה מתוך פחד להתבונן פנימה ולהיחשף לחוסר המשמעות של הקיום שלהם מה שעלול להכניס אותם למשבר אקזיסטנציאלי שבסופו יכול לגרום לביצוע אקט התאבדותי.

כאשר נובעת ממתנזרים אלו נביעה של התכנסות פנימה הם לרוב יפנו אל כלים חיצוניים (אוכל, מיניות, רכוש וכו') על מנת שלא להתמודד עם הכאב שבדיסוננס הקיים בין הרצון למות לרצון לחיות, כלומר הרצון להיות באחדות והרצון להיות בנפרדות.

אותם מתנזרים יפתחו לרוב מערכת אמונות חומרית מאוד והתמכרות לעולם החיצוני עליה נדבר בקלף הבא.

אם יצליח המתנזר לאיכות זו לשלב בין יצר החיים ליצר המוות יוכל לאחד בין התודעה הנפרדת לזו האחדותית. 

 

שחיתות מול קלף זה

המושחתים מול איכות זו הם אלו שלא מצליחים להתמודד עם עובדת הנפרדות ועם הסבל והמחסור באהבה שמתקיימים בה ועל כן מבצעים אחד משני אקטים; האקט הראשון הוא סיום הנפרדות על ידי הרג הגוף שלהם וויתור על זכותם לסובייקטיביות ואילו האקט השני הוא אקט בריחה מעולם החומר (החיצוני) אל עולם הרוח (הפנימי) במטרה מודעת או לא מודעת לנתק את עצמם כמה שיותר מהעולם החיצוני ובכך לוותר על אנרגיית החיים.

אם יבין המושחת לאיכות זו שאין צורך לוותר על אנרגיית החיים על מנת להתעלות מעל התאווה (ק' 6) שלו יוכל לקיים רוחניות שאיננה בריחה מעולם החומר.

 

עוד קלפים

אובדנות – רוחניות

אשליה – דמיון

עריצות – מנהיגות

ציות – התמסרות

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

בדידות – אינטימיות

ביקורתיות – העצמה

חרדה – ערות

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.