רציתי לכתוב פוסט ארוך ומעמיק על הקלף, אבל בכנות הוא אחד הקלפים שהוויזואליה שלו מסבירה את הקלף הכי טוב, אז במקום זה אני רוצה לספר לכם סיפור אישי שלי מול שפע והצל שלו.
רוב החיים שלי הייתי בתודעת עוני ובחרדה כלכלית אדירה, החרדה הזו הייתה כל כך גדולה שאפילו נכנסתי לכלא בגללה ולמעצר בית של שנה.
מגיל צעיר הייתה בי אמונה שאנשים עשירים הם כאלו שמוכנים לפגוע באחר בשביל להתעשר, לא האמנתי שאפשר להיות אדם בעל כסף בלי לפגוע באנשים, זה מצד אחד גרם לי להתרחק מכסף כמו מאש ומצד שני כמהתי לדברים המדהימים שאפשר לעשות עם כסף, הדיסוננס הזה יצר אצלי תסכול רב.
המעצר בית היה תחילתו של מסע פנימה וכשסיימתי אותו יצאתי לשנה וחצי של נוודות שם אפשרתי לעצמי להיות באמת חסר כל וכך זכיתי להתמודד עם האמונה הראשונית שלי והיא שכסף הוא דבר משחיט.
תמיד ידעתי שאני מפחד להשתעבד לכסף, ידעתי שאני מפחד מלהתמכר לנוחות שכסף יביא איתו, אבל השפה תמיד הייתה על העתיד. עד הנוודות לא הרשתי לעצמי להסתכל על האני של עכשיו ולהגיד מה הפחד הזה אומר עליו, אפשרתי לעצמי להסתכל אך ורק על העתיד כי זה היה כואב מידי להבין שאני בעצם חושב שאני מושחת, העדפתי לחשוב שאני מגן על עצמי מלהפוך למושחת, האשמתי את הכסף, אמרתי שהוא מה שמשחית, שאני כרגע נקי ממנו ושאם אשאב אליו אהפוך למושחת.
אבל האמת היא שאני מושחת, כאן ועכשיו מושחת, ואני זה שחוסם את השפע שלי, כי כסף הוא השפעה אדירה על העולם ואני לא מרשה לעצמי להעלות את ההשפעה שלי בעולם עד שאאמין שאני יכול להשפיע לטובה, שאני לא מושחת שיתמכר לנוחות שמביא איתו הכסף, שאני לא מושחת שלשם הנוחות יעשה דברים שנוגדים את הקוד הפנימי שלו.
הנוודות נתנה לי את המקום לפגוש את עצמי כשאני חסר כל, נתנה לי לפגוש את השחיתות שלא תלויה בדבר שקיימת בי, זאת שאם אתן לה כסף היא תגדל אבל שקיימת גם בלעדיו, פגשתי אותה ועודני פוגש אותה ואני אוהב אותה ומגלה שהיא בעצם כוח היצירה שלי.


החלק הזה בי שהתייחסתי אליו כחלק צמא לנוחות ולכסף הוא בעצם החלק בי שחולם ליצור דברים גדולים בעולם, החלק הזה הוא שניהם, וזה בדיוק העניין עם הקלפים שלי שמתארים את הצל כמקור הכוח הנפשי.
אם אדע לעבוד נכון עם אותו חלק ולחבק אותו לשמוע אותו אצליח להשתמש בו כדרייב ליצירה ועשייה.
אני לאט לאט מוכיח לעצמי שאני באמת רוצה טוב ושאני מוכן להקריב נוחות בשביל שיהיה טוב, אני לאט לאט מוכיח לעצמי שגם אם יהיה לי כסף אני עדיין אצליח להיות האדם שאני רוצה להיות, זה עוד לא הוכחה מוצקה, אני יודע שאם אקבל עכשיו מיליונים של דולרים, אולי בהתחלה אהיה האדם הטוב שאני רוצה להיות אבל מהר מאוד ההתמכרות לנוחות תנצח אותי וההשפעה שלי על העולם כבר לא תהיה לטובתו אלא ורק לנוחיותי.
אין ספק שיש לי עוד עבודה ואין ספק שאני מוכן לעבוד.

המסר של הקלפים אלייך הוא...

לחצו על כל קלף פעם אחת כדי לגלות את הצד השני, ופעם שנייה כדי לקרוא יותר על הקלף.

קלף הבליינד ספוט

קלף התשובה

קלף השיעור

עריצות – מנהיגות

ניצול – קידום

התעללות – ריפוי

מעניין אותך לדעת יותר, ולקבל קריאה ופירוש מפורטים למצב שלך?

צרו קשר עם אור לקריאה אישית בקלפים.